Logo ZSP w Rogowie Opolskim
Dzisiaj jest 16.01.2021 
Strona główna Adresy ZSP
Godzina 12:51:48
Aktualności
Informacje o ZSP Nr3
Komunikaty szkolne
Kronika Szkoły
Koła zainteresowań
Osiągnięcia
Historie szkół
Z życia przedszkoli


Dział: zajęcia wyrównawcze i rozwijające.
Działanie: Warsztaty Szybkiego Czytania i Zapamiętywania dla kl. IV - VI

Jednym z działań ujętych w projekcie „Szkoła na TAK” realizowanym w naszej szkole były Warsztaty szybkiego czytania i uczenia się w klasach VI – VI. W zajęciach brało udział ok. 15uczniów. Głównym celem zajęć było wzbudzenie u uczniów motywacji do uczenia się i pokazanie, że „uczenie się może być nie tylko pracą, ale również przyjemnością i przygodą”.
Na zajęciach uczniowie poznawali różne techniki szybkiego przyswajania wiedzy, robienia notatek, aktywizowania obu półkul mózgowych, jakimi metodami uczyć się języków obcych, jak posługiwać się zdobyczami współczesnej techniki (komputer, Internet itp.).
O tym, że zajęcia były ciekawe niech świadczą wypowiedzi uczniów.
„Chodziłam na warsztaty szybkiego czytania i uczenia się, dlatego żeby szybko się uczyć i szybko czytać lektury. Na tych zajęciach siadaliśmy w kole i panie prezentowały nam różne techniki np. jak szybko czytać. Mnie najbardziej utkwiła metoda czytania z patyczkiem tzn. czytamy tekst przesuwając patyczkiem pod wyrazami. Zajęcia mijały bardzo szybko, ponieważ była miła atmosfera. Moim zdaniem warto było chodzić na takie warsztaty.”


( Sandra, klasa VI)
„Zajęcia szybkiego uczenia się prowadziła pani Jolanta Kijek, a szybkiego czytania pani Joanna Gomółka. Spotkania były ciekawe i można na nich dużo się nauczyć np. jak szybko zapamiętać numer telefonu, jakie ćwiczenia wykonywać aby rozwijały się obie półkule mózgowe. Zajęcia bardzo mi się podobają i wiele się na nich nauczyłam.”

(Zuzanna, klasa VI)
Zastosowane w czasie warsztatów odpowiednie metody i narzędzia pokazały uczniom, że można ucząc się mniej osiągnąć lepsze wyniki a zaoszczędzony czas poświęcić swoim zainteresowaniom i rozrywce.Zuzia rysuje mapę myśli, a Patrick opowiada stosując ją jako materiał do zapamiętania.


ZSP w Rogowie Opolskim
Dziś jest 16 dzień roku.
Imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projekty Unijne w naszej szkole„Uczę się - aby być szczęśliwym”
"Wiedza+Kompetencje=Sukces"
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III SP”
"Przez więdzę i kulturę do rozwoju wsi"
"Szkoła Na Tak"
pracownia komputerowa

Masz sugestie jak można ulepszyć tę stronę lub masz jakieś pytania!
Napisz do nas!!!

Informujemy że w roku szkolnym2011/2012 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dzieciom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wyprawki w skład, których wchodzi plecak oraz piórnik z całym wyposażeniem.

Przydatne strony

Kuratorium Opole
OKE
WODIP
MEN

   
autor mgr Agata Knysz